Marked: Fast Shipping

The Market: Fast Shipping


Den verdensomspennende FAST SHIPPING MARKED

Container Ship

Oversikt

Over 90% av verdenshandelen av volum og 60% av verdien transporteres sjøveien, slik at sjøtransport markedet den viktigste faktoren i global økonomi.

Containerization

'Containerization' gir et dynamisk eksempel på effekten et massivt disruptiv teknologi / innovasjon kan ha på en industri, i dette tilfellet senke kostnadene for lasting fra $ 5.86 per tonn i 1956 til 16 cent per tonn i dag. Dette spillet skiftende oppfinnelse og dens standardisering opprettet en raskere, bedre, billigere løsning for lasting skip, tog, fly og lastebiler som har resultert i at det blir brukt i dag for å transportere over 90% av alle ikke-bulk varer.

Ekspansjon

Den globale maritime fraktmarkedet er ventet å vokse til en forventet årlig vekstrate (CAGR) for femårsperioden 2010-2015 av 6.3%, å oppnå en verdi av $ 511,823.1 millioner ved utgangen av 2015. Relativt, vil EU og Asia-Pacific bransjens vokse med CAGRs av 5.1% og 8% henholdsvis i samme periode, for å nå respektive verdier av $ 94,466.5 millioner og $ 273,266.2 millioner i 2015.

Dette betyr imidlertid utvidelsen av marine transportbransjen må også bære kjøp av skip, som krever stor kapital utlegget. I tillegg må selskapene sikre tilgang til viktige havner og overvinne presset lunger. Analytikere mener at navigere disse behovene vil ikke bli lett.

Congestion / Pollution

Suksessen til sjøtransport, som alle andre deler av transportbransjen, befinner seg overfor et tveegget sverd solid vekst sammen med montering lunger og forurensning, regnskap for 1.9% av verdens klimagasser (GHG). I tillegg skaper bransjens trend mot stadig større skip enda mer lunger i den synkende antall porter som har økonomi til å støtte infrastrukturen kostnadene med å tilpasse seg disse større skip.

Globale, nasjonale og lokale myndigheter har vedtatt nye retningslinjer utformet for å begrense denne forurensningen, vanligvis resulterer i et valg mellom høyere drivstoffkostnader og tilhørende priser eller tregere transittider som skip hastigheter reduserer med halvparten. Likevel skaper enorme størrelsen på markedet, kombinert med behovet for å dramatisk redusere sitt bidrag til forurensning en enorm mulighet for SPI å bringe til markedet en raskere, bedre, billigere løsning som karakteriserer et massivt forstyrrende teknologi som Seaphantom.

FAST SHIPPING MARKED: Top 20 Operators
SelskapSkipTotalt TEUAvg TEU
1 APL Maersk Line2221,062,0004,784
2 MSC208812,6903,907
3 CMA-CGM86347,6904,043
4 Evergreen90335,0283,723
5 APL42162,1703,861
6 Hapag-Lloyd64281,6334,401
7 Cosco97279,0212,877
8 NYK70311,0924,444
9 Kina Shipping CSCL57232,6714,082
10 Hanjin31156,7065,055
11 Mitsui OSK24110,4614,603
12 K-Line33130,3973,951
13 OOCL35205,3945,868
14 Hamburg-Sud38153,6804,044
15 CSAV22,6901,345
16 Yang Ming45193,1404,292
17 Hyundai1799,7285,866
18 Zim25109,0734,363
19 UASC27113,0984,189
20 PIL77127,7801,659
TOTAL1,2905,226,1424,051
Ultra Large Container Ship


Suksessen til sjøtransport, som alle andre deler av transportbransjen, befinner seg overfor et tveegget sverd av solid vekst skjemmet av montering lunger og forurensning.

FAST SHIPPING MARKED: Global Maritime Transport
År$ Milliarder€ milliarder% Vekst
2010376.9283.88.5
2011402.5303.16.8
2012427.1321.76.1
2013450.9339.55.6
2014481.4362.56.8
2015511.8385.46.3
FAST SHIPPING MARKED: Ved Segment
Segment2010%
Inland Waterways102.427.2
Sea274.572.8
FAST SHIPPING MARKED: På regioner
Region2010%
Asia-Pacific186.349.40
Americas85.722.70
Europa73.619.50
Midtøsten / Afrika31.38.30
Total376.9100.00
FAST SHIPPING MARKED: Priser
PRISER ($ 1000 / TEU)
20082009
FraToQ1Q2Q3Q4Q1Q2Q3Q4
AsiaUSA1.81.81.91.91.71.41.21.3
USAAsia0.811.21.20.90.80.80.9
EuropaAsia11.11.11.10.90.70.80.9
AsiaEuropa21.91.81.610.911.4
USAEuropa1.31.41.61.71.51.41.41.5
EuropaUSA1.61.61.61.61.31.21.11.3
FAST SHIPPING MARKED: Distribusjon
TEUTranspacificEuropa / ØstenTransatlanticTotal
SkipAlderSkipAlderSkipAlderSkipAlder
3000-350012831021173414
3501-400017152179142615
4001-45007291632781098
4501-5000658167489868
5001-5500677193235826
5501-600041640687846
6001-650032641426755
6501-700014428428444
7001-800018124--134
> 80004932033--2383
TOTAL3707380414097916
FAST FRAKT: TEU Kapasiteter
LengdeBreddeHøydeVolumTEU
20ft8ft8ft 9in1,300 cu ft1
6.1m2.44m2.59m38.5m3
40ft8ft8ft 6in2,720 cu ft2
12.2m2.44m2.59m77m3
45 ft8ft8ft 6in3,060 cu ft2.25
13.7m2.4m2.59m86.6m3
48ft8ft8ft 6in3,264 cu ft2.4
14.6m2.44m2.59m92.4m3
53ft8ft8ft 6in3,604 cu ft2.65
16.2m2.44m2.59m102.1m3
Høy Cube
20ft8ft9ft 6in1,520 cu ft1
6.1m2.44m2.90m43m3
Half Height
20ft8ft4ft 3in680 cu ft1
6.1m2.44m1.30m19.3m3
FAST SHIPPING MARKED: Kategorier
KategoriTEULengdeBeamutkast
Ultra Large
14,501 +1,200 ft160.7 ft49.9 ft
336 m49 m15.2 m
New Panamax10,000-14,5001,200 ft160.7 ft49.9 ft
336 m49 m15.2 m
Post Panamax5,101-10,0001,200 ft160.7 ft49.9 ft
336 m49 m15.2 m
Panamax3,001-5,100965 ft106 ft39.5 ft
294.13 m32.31 m
12.04 m
Feedermax2,001-3,000
Feeder1,001-2,000
Liten materOpp til 1,000