Marked: Fast Ferries

The Market: Fast Ferries


Den verdensomspennende fergemarkedet

Ferry London

Oversikt

Fergemarkedet forblir nesten bundet med flybransjen i antall passasjerer gjennomført årlig, omtrent 2.2 milliarder hver. Den globale fergemarkedet i 2012 er anslått å være verdt over $ 15 milliarder kroner, med de store operatørene står for $ 14.2 milliarder.

Gjennomsnittskostnader kan variere mye, med Washington State Ferries rapporterer om en pris på $ 10.08 per passasjer, mens det verdensomspennende gjennomsnitt dobler at på $ 20.51.

Endelig er et stadig økende antall av disse passasjerene klassifisert som Walk Ons - Passasjerer som reiser uten kjøretøy. Foreløpig utgjør de nesten 30% av verdensmarkedet.

The Global Ferry Fleet

Per januar 1, 2012 besto flåten av 1,183 fartøy av ulike størrelser og kapasiteter. En primær forskjell i evnen kan bli funnet i om skipet bærer både passasjerer og kjøretøy i motsetning til passasjerer bare, som vi angir som Walk Ons (WO):

Walk On Kun fartøy

Har en tendens til å være mindre, reise kortere strekninger, har ingen senger og bære ingen biler.

Passasjer / kjøretøy Vessels (RoRo skip)

Pleier å være større, reise lengre avstander, har ofte senger og bære biler, lastebiler og busser.

Generelt sett, kortere og raskere ruter vokser i etterspørselen, mens lengre ruter er i tilbakegang, spesielt i lys av transittider blir doblet.

Aldring flåtar

I USA, over 100 millioner passasjerer i året ta ferger ligger i 38 ulike tilstander, for det meste pendle til jobb og tilbake. I mange tilfeller kan det være noen annen praktisk måte å komme dit. Dessverre, tjue prosent av disse fergene er over 40 år gammel. En annen fem prosent er over 60.

Worldwide, i en alder av den globale flåten gjennomsnitt 23.6 år, med Nord-Amerika andre bare til den persiske gulf i skip i behov for utskifting (som kan sees i høyre).

Ved siden av frykt for å bryte ned midten av ruten, eldre skip, som eldre biler, trenger mer vedlikehold og krever ofte vanskelig om ikke umulig å finne deler, kjører opp driftskostnader mens du kjører ned fortjeneste.

Transit Times vs forurensningstilsyn>

Med nesten verdens hele ferje flåten tvunget til å bytte fra lav svovel drivstoff til diesel på grunn av IMOs arbeid for å dempe forurensning, er valget for operatører nå en av heve takster eller redusere transitt hastigheter med halvparten. Selv gjennomsnittlig driftshastigheter var bare 11mph til å begynne med, har de fleste selskapene valgt å redusere dette ved halvparten (5.5 mph), doble transittider for pendlere og turister.

The Fast Ferry Segment

Fast Ferry

Med 1,762 hurtigbåt i tjenesten, 1,579 av dem bærer tur på passasjerer bare. Gå på fartøy tendens til å først og fremst tjene som transport i store byer, på elver, i kystnære operasjoner preget av mindre infrastruktur og for sightseeing.

Dessverre, Shippax, verdens autoritet på fergen og cruise-markedet, sier at det har vært umulig å fastslå den faktiske volumet av passasjer-bare skyttelbussene, men hevder: "Det er rimelig å si at de hurtigbåter bære ganske betydelig del av passasjerene volumet på transporttjenester der de brukes. "

Rapporten legger til: "hurtigbåter er først og fremst ideelt egnet for passasjerer som reiser uten sine biler." Det er også legger til at, i motsetning til tradisjonelle ferge, helikopter og flyselskaper bedrifter, hurtigbåt hadde ingen liv tapt i 2010.

FAST FERRY MARKED: The High Speed ​​Fleet
typenfartøyAlderSengerBiler
Katamaraner94516297,75647,613
Hyrdofoils3283044,3730
Hovercrafts30253,4490
Enskrogsbåter3001886,6507,043
SES752513,872368
Trimaranene352,978595
SWATH2167770
Ukjent79219,2970
Totals1,762156459,15255,619
FAST FERRY MARKED: High Speed ​​Drivstoffeffektivitet
ModusSpdLueMPHDrivstoff (Hr)MPGPax mpg
Monohull jeg<25kn1,00014.41520.0995
Monohull II<25kn30018250.72216
<25kn40014300.47187
Katamaran> 25kn400281970.1457
> 25kn300391400.2884
> 25kn300341250.2782
> 25kn199301000.3060
Luftputefartøy> 35kn18045900.5090
Hydrofoil> 35kn7540401.0075
Urban Buss~ 45mph5040104.00200
Auto~ 45mph2401.526.6753

Ekspansjon

Mens det er flere typer "high speed" ferger i markedet, har bare katamaran segmentet blitt utvidet, kommer fra 700 skip i 2000 til 945 i 2012. Totalt dagens kapasitet måler 213,419 passasjerer og 11,356 biler.

Ferry forurensnings


Med nesten verdens hele ferje flåten tvunget til å bytte fra lav svovel drivstoff til diesel på grunn av IMOs arbeid for å dempe forurensning, er dilemmaet for operatører nå å øke prisene eller kutte transitt hastigheter med halvparten.

WORLDWIDE fergemarkedet 2010
WORLDWIDE FERGERWALK-ON SEGMENT
Global Ports1,500porter1,500
Passasjerer2,052,073,171Passasjerer574,580,488
Inntekter15,424,836,479Inntekter4,318,954,214
GLOBAL fergemarkedet: Ferge Sammenligninger 2010
typenFlyselskaperFerries
Pax2,518,852,6472,056,062,948
Biler0251,497,554
Lastebiler036,778,316
Bussene0705,160
GLOBAL fergemarkedet: På regioner
RegionfartøyAlder
Baltic20816
North Sea12214
Middelhavet36722
Nord-Amerika10530
Sør Amerika1027
Persian Gulf2633
Japan11015
Sørøst-Asia20427
Pacific1620
Annen1532
Total1,18323.6
GLOBAL fergemarkedet
SelskapInntekter (USD)Ansatte
Acciona Transmed603,240,0001,000
Alaska Marine Highways47,700,000
Anek linjer321,552,0001,800
Atlanticoline3,960,00062
Attica Holdings325,776,0001,100
Balearia295,680,0001,000
BC Ferries711,744,0004,500
Brittany Ferries488,268,0002,529
Calmar172,788,000366
Color Line780,648,0002,600
Comanav Ferry184,800,0001,374
Corsica Ferries331,320,0001,350
destinasjon Gotland176,088,000
DFDS Gruppen2,059,860,0005,096
Eckero inc Berka310,068,0001,152
Faergen145,596,000650
Finnlines798,864,0002,041
Fjordl507,276,0002,183
Gotland Rederi AB267,300,000415
Interislander116,424,000610
Irish Continental360,756,000322
Minoan Lines255,024,000
Mols Linien88,836,000351
NEL Lines0
P & O Ferries03,426
Polferries52,800,000502
Scandlines806,520,0002,200
Spirit of Tasmania178,728,000439
Stena line1,430,880,0005,757
Tallink1,198,560,0006,866
TT line196,284,000639
Viking Line665,676,0003,060
Washington State Ferries320,000,000
Totals14,203,016,000
53,390
GLOBAL fergemarkedet: # Ruter By Avstand
KortMediumLangTotal
Total5832992821,164
Totalt GT2,982,9975,092,4185,974,20314,049,618
Avg GT5,11717,03121,18512,070
Totalt Pax451,716344,494324,5211,120,731
Avg Pax7751,1521,151963
Totalt antall sengern / a134,188179,733313,921
Avg Bedsn / a449637270
Totalt Cars78,66485,57097,293261,527
Avg Cars135286345225
Total Lanem172,319313,519356,584842,422
Avg Lanem2961,0491,264724
Gjennomsnittlig alder22222122
FAST FERRY MARKED: Store High Speed ​​Operatører
operatørBilerfartøy
Tirrenia1,9965
Acciona Transmediterranea1,3366
Stena line1,1104
Istanbul Deniz Otobusteri1,0386
Balearia9726
Fred Olsen9524
Hellenic Seaways7304
Conferrys6183
Buquebus6135
Abu Dhabi Mar6063
Condor Ferries6003
FRS Iberia5975
BornholmerFAERGEN5432
FAST FERRY MARKED: High Speed ​​By Region
 
RegionfartøyBilerPaxHastighetAlder
Middelhavet7011,66053,77936.212
Persian Gulf272,10614,36834.98
Baltic181,8008,07534.99
North Sea172,98913,09637.013
Sør Amerika142,22010,55837.812
Sørøst-Asia97376,38838.39
Nord-Amerika89893,89434.56
Pacific64183,49535.211
Japan45591,91035.611
Annen22611,31139.011