Marked: Fast Offshore

The Market: Fast Offshore Services


Den verdensomspennende OFFSHORE SERVICES MARKED

Ferry London

Oversikt

Offshore oljeutvinning utgjør nesten en fjerdedel av verden petroleumsproduksjon, med mer enn 20,000 plattformer i alle størrelser og design, for det meste for å bli funnet i fem hovedområder: Gulf of Mexico, Den persiske gulf, Vest-Afrika, Nordsjøen og store nye funn utenfor Brasil.

For disse riggene å operere, titusenvis av arbeidere må bli transportert til og fra plattformene hver dag, noe som gir opphav til den moderne offshore service selskap.

Såpass langsom prosessen transportere disse mannskaper med båt, har de fleste bedrifter valgt å bruke helikopter stedet, spesielt med plattformer beveger seg stadig lenger til havs.

I dag, den øverste 5 offshore service selskaper står for nesten $ 3 milliarder. (Se tabell til høyre)

Ekspansjon

Offshore boring er den mest komplekse og dyre måten å få tilgang olje-og gassreserver, spesielt når det kommer til dypt vann og ultra-dypt vann letevirksomhet.

Den økende kompleksiteten og kostnadene ved slike bestrebelser krever enorme investeringer, langsiktige forpliktelser, høyere effektivitet og en voksende avhengighet av teknologi for å redusere usikkerhet.

Elastisiteten av høye oljepriser gir næring økt leting og produksjon utgifter med operatører som industrien presser videre offshore i stadig dypere vann. Av 2020 er offshore oljeproduksjon ventes å stå for 34% av den globale produksjonen opp fra 25% i 1990.

Vindkraft til havs

En relativt ny utvikling kan vise seg å utvide offshore service markedet: vindturbiner. For mange år, har vindmøller til havs har produsert betydelige mengder elektrisitet for et stort spekter av land over hele verden.

En Stanford University studie fant at plassering vindturbiner utenfor østkysten kunne møte hele behovet for strøm fra Florida til Maine, oppnås ved strategisk plassert vindparker består av 144,000, 270 ft høye turbiner som genererer 5 megawatt hver.

I mellomtiden er slike gårder materialisere på en akselererende hastighet rundt om i verden, og skaper et nytt marked for offshore selskaper som er interessert i å opprettholde disse strukturene.

Miljøutfordring

Mens fremtiden ser lys ut for offshore olje, ruver en mørk sky over horisonten. April 20,2010, British Petroleums Deep Water Horizon oljeplattform eksploderte i Mexicogolfen og drepte 11 arbeidere og skape den største utilsiktet marine oljeutslipp i historien av petroleumsnæringen.

Som en del av sin resolusjon av kriminelle påstander med den amerikanske regjeringen, enige BP til å betale $ 4.5 milliarder kroner, inkludert $ 1.256 milliarder i bøter. BP har også satt opp en $ 20 milliarder fond for å rette krav, hvorav en million hadde blitt arkivert av sen 2011.

Global Response Network

Et av resultatene av denne marerittaktige situasjonen har vært for de store oljeselskapene og ulike regjeringer til å skape "Global Response Network" dedikert til å gi rask oljeutslipp avbøtende og oppdemning særlig gjennom bruk av lenser.

Finansieres hovedsakelig ved de store oljeselskapene, består nettverket av verdensomspennende rekke organisasjoner dedikert til oppdemming og tiltak:

Alaska Oljevernforening (ACS)

Australian Marine Oil Spill Centre (AMOSC)

Ren Caribbean & Americas (CCA)

ECRC

Marine Spill Response Corporation (MSRC)

Norsk Oljevernforening (NOFO)

Oil Spill Response Limited (OSRL)

Ship Escort Response Vessel System (servs)

Vest-Canada Marine Response Corporation

Denne utviklingen har skapt nye muligheter for offshore service selskaper, spesielt de som verdsetter miljøet.

Nedsnødd


På grunn av den iboende fare og utgifter i å overføre titusenvis av arbeidere til og fra oljeplattformer hver dag via trege båter eller kostbare helicoptera, oljeselskapene trenger en raskere, bedre, billigere løsning.

FAST OFFSHORE SERVICES MARKED
#SelskapSmMedLgAnnenInntekter
1CHC214689201,260,000,000
2Bristow1411186811919,000,000
3PHI16058190446,000,000
4Seacor804430215,000,000
5RLC89500105,000,000
Totals472371179312,945,000,000
FAST Offshore Services: Offshore Rig Count
RegionDetteSisteSisteSiste
UkeUkeMånedÅr
Gulf of Mexico113113114116
Sør Amerika135135138135
Europa / Med / Sea121121120117
Vest-Afrika64666371
Midtøsten134132130120
Asia / Australia144144144154
Worldwide833832832823
Nedsnødd

Ingo Wagner / Reuters


Offshore vindturbiner generere null-utslipp bærekraftig energi i Tysklands Nordsjøen, utnytte en tjeneste plattform som dobler som en transformator for å sende elektrisitet til fastlandet. Tyskland og Danmark er ledere innen offshore vindkraft.

Nedsnødd
Nedsnødd